Víno mesiaca - Salatin Prosecco Rosé Brut DOC

Publikované 07. JÚLA 2022

Víno mesiaca - Salatin Prosecco Rosé Brut DOC

 

O prítomnosti rodiny Salatinovcov svedčí kameň z roku 1528. Podnikanie s vínom začali v roku 1947 bratia Cavovci Antonio a Ercole na miestach, ktoré milujú.

Poháňaní vášňou pre pestovanie viniča, ich deti a vnúčatá teraz vedú spoločnosť, ktorá pokrýva 75 hektárov, z ktorých väčšinu tvoria vinice uzavreté v kopcoch Prosecco, vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO.

Vďaka svojej schopnosti spojiť hodnoty dávnej tradície s technologickou modernosťou spoločnosť zaslúžene zapadá do tohto dedičstva. Spojenie skúseností a efektivity v ideálnej mikroklíme vedie k zrodu vín, ktoré vyjadrujú všetky typické vlastnosti viniča tejto oblasti.

 

VÍNA

Vynikajúce salatínske vína dedia nezameniteľné a pôvodné vlastnosti územia, na ktorom sa spoločnosť nachádza spojené s klimatickými, morfologickými a kultúrnymi podmienkami.

Salatinovci venujú veľkú pozornosť ponuke širokej škály produktov, aby uspokojili vkus verných zákazníkov. Červené, biele, mladé aj vyzreté a šumivé víno. Vo viniciach Salatinovcov nájdete víno na každú príležitosť.

Oblasť Prosecco

Po celú dobu svojej vskutku nevšednej histórie žne zóna Conegliano Valdobbiadene z oblasti Prosecco mimoriadny úspech. Vytvára totiž moderné šumivé víno Prosecco, plné talianskeho životného štýlu, ktoré sa dnes už pije na celom svete. To napokon dokazuje aj uznaný štatút DOCG, ktoré táto oblasť v roku 2009 získala. Vína s týmto označením predstavujú, čo do kvality, vrchol vínnej pyramídy z oblasti Conegliano - Valdobbiadene. A to si bezpochyby zaslúži pozornosť.

Prosecco je sekundárnym produktom tichého vína, ktoré je fermentované v nerezových tankoch.

Výroba vín s označením pôvodu (DOC a DOCG) má veľmi prísne pravidlá a môže byť produkované len v určitej zemepisnej oblasti. Teda v tej, ktorá je historicky preslávená výrobou Prosecca. Mimochodom, práve špecifické prírodné podmienky tejto oblasti, prepožičiavajú vínu jeho charakteristické vlastnosti.

Miestom výroby vín s označením DOC je územie piatich Benátskych provincií (Treviso, Benátky, Vicenza, Padova a Belluno) a štyroch provincií Friuli Venezia Giulia (Gorizia, Pordenone, Trieste a Udine), ktoré patria medzi jedny z najkrajších oblastí na talianskom polostrove. Po zbere sa víno vyrába a plní výlučne v provinciách Treviso a Trieste. Na fľašiach preto môže byť spomenutý aj názov Treviso alebo Trieste na štítku.

Územie oblasti vín s označením DOCG Prosecco di Conegliano Valdobbiadene Colli Asolini je oveľa menšia. Z jednej strany sa touto časťou tiahnu kopce smerom od Conegliano k Valdobbiadene, z druhej strany sa oblasť rozlieha od úpätia Álp až k Nervesa della Battaglia a nádherným kopcom Asolo a Montello. Pôda je tu spravidla ílovitá a hlinitá, s množstvom minerálov a stopových prvkov, čo je vo finále ideálnym terénom pre pestovanie hrozna pre šumivé a perlivé vína.

Za svoju rôznorodosť vďačí pôda horám, ktoré územie chráni zo severu a teplým vetrom, ktorý sa vanie od Jadranského mora na východ. Oba tieto prírodné javy udržujú na viniciach prívetivé podnebie, ktoré hoci sa to nemusí zdať, na konci leta podporujú priaznivé dramatické rozdiely v denných a nočných teplotách. Súhra všetkých týchto prírodných náhod pomáha k rozvoju aromatických látok v hrozne v čase, keď práve dozrievajú.

 

O víne od špecialistu na víno p. Miroslava Rédla

Prosecco Salatin Rosé DOC Treviso brut

Prosecco scelené z odrôd Glera 85-90% a Pinot Nero 10-15%. Pôdne zloženie - íl s ľahkou textúrou a rôznou hĺbkou. Obdobie zberu koniec augusta a prvá dekáda v septembri. Vinifikácia - hrozno Glera je jemne lisované v bielej vinifikácii, kým Pinot Nero samostatne červenú vinifikáciu. Prvé kvasenie pri kontrolovanej teplote s vybranými kvasinkami. Druhé kvasenie Charmatova metóda, pomalé prekvasenie minimálne 70 dní  a kontrolovaná nízka teplota. Obsah alkoholu 11 % obj. Zvyškový cukor 6 - 9 g/l. Celková acidyta 5 - 6 g/l.  Svetloružová farba s pozoruhodným leskom. Perlenie je jemné a perzistentné. Intenzívna vôňa, typická pre biele Prosecco kvety, hruška, jablko. Výrazné tóny červených bobúľ a maliny. Chuť v ústach pôsobí sviežo, jemne a šťavnato. Potvrdzujú sa aromatické substancie vo vôni, tak aj v chuti s vynikajúcou perzistenciou. Perfektné ako aperitív, hodí sa k mnohým jedlám, od predjedla, surových morských plodov, ako aj hlavné ľahké jedlá z rýb a hydiny. Teplota podávania 6 - 8 °C .

 

O víne od prezidentky ASSR - p. Beaty Vlnkovej

Prosecco Salatin Rosé DOC Treviso brut

Prosecco Salatin pochádza z oblasti DOC Treviso. Je vyrobené Charmatovou metódou. Charmatova metóda sa od tradičnej metódy druhotnej fermentácie vo fľaši líši tým, že pri nej druhotné kvasenie hotových vín neprebieha vo fľašiach, ale v uzavretých tankoch veľkých objemov.

Salatin tvorí  85-90% odrody Gléra a 10 – 15% odrody Pinot Noir.

Lákavá staroružová farba, arómy hrušky, jablka, závan malín a jahôd. V chuti je svieže a delikátne, dominujú maliny a ostružiny.

Salatin Prosecco Rosé je ideálnym aperitívom na jarné a letné popoludnia. Môžete s ním pokračovať aj k šalátom a ľahkým predjedlám, napríklad kanapky s krevetami, jednoducho upravenými.

Otváracie hodiny

SKLAD ZLATÉ PIESKY

Pondelok – Štvrtok7:00 – 16:30
Piatok7:00 – 18:00
Sobota7:00 – 12:00
NedeľaZatvorené

Kontaktné informácie

Nasledovné údaje sú v súlade s výpisom z Obchodného registra a môžu byť použité na účely vystavenia zmluvy, faktúr resp. ako poštová adresa spoločnosti. V prípade vystavenia zmluvy, uvádzajte len jedného z konateľov, sú oprávnení konať samostatne.

 • Názov:
  KON - RAD spol. s r.o.
 • Sídlo:
  Cesta na Senec 15725/24, 830 06 Bratislava
 • Konatel:
  Mgr. František Paller
 • IČO:
  00 684 104
 • DIČ:
  2020301195
 • IČ DPH:
  SK2020301195
 • IBAN:
  SK74 1100 0000 0026 2400 0104
 • SWIFT (BIC):
  TATRSKBX
 • Povolenie na distribúciu liehu:
  520031000028
 • Zapísaná v Obchodnom registri Mestského súdu
  Bratislava III, oddiel: s.r.o., vložka číslo: 98/B
 • Bankové spojenie:
  Tatrabanka, a.s., č.ú.: 2624000104/1100

E-maily

9 adries

Objednávky callcentrum

02/32 333 000 - 010

Supermarket KON – RAD

Naša podstránka

SUPERMARKET KON-RAD
Kvalitné potraviny v Bratislave.
Powerking

Naša podstránka

Powerking
Energetický nápoj, ktorý ťa naštartuje.
Zdravo

Naša podstránka

Zdravo
Zdravošťavy 100% ovocné a zeleninové šťavy.
Lyreco.sk - kancelárske potreby, čistiace a ochranné pomôcky do 24 hodín

Náš partner

Lyreco CE, SE
Distribútor produktov a služieb určených pre pracoviská.

Ste pripravení začať?

Vytvorte si účet.