BlogNovinkySupermarket

Poznáte tekvicový Olej z dvora?

Olej z dvora
 
Počuli ste už o slovenskom tekvicovom Oleji z dvora?
Značku Olej z dvora buduje jej zakladateľ už od roku 1992 na princípoch udržateľnosti poľnohospodárstva a kvality potravín s cieľom prinášať na váš stôl slovenský tekvicový olej tej najvyššej kvality.

Tekvicový olej z dvora

Tekvicový olej lisovaný z vysokokvalitných tekvicových jadier dokáže poskytnúť spotrebiteľovi kvalitu výživových hodnôt, ako sú železo, vápnik, horčík, sodík, draslík, fosfor, zinok, meď, mangán, kyselinu listovú, kyselinu pantoténová, omega 3 a omega 6 nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny A, B a C.
Ako viete tento olej využiť priamo v kuchyni, zistíte priamo na webovej stránke výrobcu Oleja z dvora.

Pozornosť venovala tomuto oleju aj jedna z epizód Farmárskej revue – magazínu pre malých záhradkárov aj veľkých farmárov, pre pestovateľov a chovateľov.
 


Tekvicový olej lisovaný za studena je účinný pri trávení, vyprázdňovaní, hojí rany, na suchú pokožku, zvýšené množstvo lupín, kardiovaskulárne a cievne choroby. Je výborný antioxidant, podporuje chudnutie, obranyschopnosť, má antiseptické účinky a upokojuje nervový systém.
Pôsobí taktiež ako prevencia proti rakovine, diabetesu, obezite, ako ochrana buniek pred pôsobením voľných radikálov. Znižuje cholesterol a vysoký tlak, prečisťuje cievy od zlého tuku, podporuje rýchlosť metabolizmu.
Je vhodný aj ako kozmetický doplnok a okrem iného podporuje pamäť a koncentráciu.
 
Foto: olejzdvora.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *