BlogNovinky

Podporili sme Detský Tábor Štvorlístok deťom

Hlavným poslaním občianskeho združenia Štvorlístok deťom, ktoré vzniklo v apríli 2008, je organizácia každoročného tábora pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia, siroty, polosiroty a týrané deti zo všetkých kútov Slovenska.

Podporili sme Detský tábor 2018 Nadácia Markíza
Zakladateľmi združenia sú Mgr. Patrik Herman, Ing. Vladimír Maňka a JUDr. Soňa Šáliová.

Ako sami tvrdia, „cieľom združenia je aspoň na chvíľu vymaniť tieto deti z prostredia smútku, nedostatku a problémov. Aby zabudli na smutné zážitky z tragických udalostí v rodine (na úmrtie rodičov, súrodencov či týranie), na dospelácke povinnosti (na manuálnu prácu v snahe zlepšiť sociálnu situáciu rodiny či starostlivosť o zdravotne postihnutého rodiča), na sociálne pomery (na staré a obnosené oblečenie a obuv, kritickú striedmosť v stravovaní a pod.) a ukázať im, že život môže vyzerať aj inak“.

Do dnešného dňa poskytol tábor útočisko a bezpečný priestor pre zábavu, oddych, nové skúsenosti a priateľstvá, ako aj rozsiahlu materiálnu pomoc pre takmer 4.000 detí z celého Slovenska.

Súčasťou programu, ktorý je v rámci Detského Tábora každoročne pripravovaný, je aj deň s názvom „Obleč si svoje dieťa“, ktorého sa tento rok osobne zúčastnila aj konateľka spoločnosti KON – RAD, spol. s r.o., Ing. Mgr. Zuzana Konštiaková.
Na oficiálnej stránke združenia nájdete kompletnú foto a video galériu všetkých ročníkov.

Zdroj: Štvorlístok deťom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *