Publikované 03. JÚLA 2020

Najlepšie rumy u nás

Najlepšie rumy sveta pod jednou strechou – u nás

Rum Zacapa Centenario k nám prichádza z exotickej Guatemaly, presnejšie mesta Zacapaneca, čiže tajomstvo jeho názvu je práve odkryté. Rum mahagónovej farby – mnohými považovaný za najlepší na svete sa vyrába destiláciou z fermentovaného, čistého panenského sirupu cukrovej trstiny. Fajnšmekrom musíme prezradiť, že zreje systémom „solera“ v sudoch z bieleho duba v chlade nadmorskej výšky nad 2400 m n.m.

Zacapa Centenario 23 obsahuje zmes rumov zrejúcich 6 až 23 rokov v dubových sudoch, kde bolo predtým uskladnené portské a bourbon. Tomu vďačí za prenikavú dubovú arómu, v ktorej sa postupne vrství muškátový oriešok, opekané lieskovce a karamel. Tento prémiový rum charakterizuje hladký povrch a dlhá aromatická stálosť. Zdobí ho štýlový, ručne robený palmový pás. Výrobky z tohto prírodného materiálu sú hlavným druhom obživy obyvateľov mesta. V našej ponuke ho nájdete aj v darčekovom balení.

 

Trošku iný je príbeh Zacapa Centenario XO 25 zo zmesi rumov zrejúcich 6 až 25 rokov, ktorý našiel svoj domov v sudoch, kde bol predtým bourbon, Sherry Pedro Ximenez, ale tiež portské, koňak a tokajské víno.

 

Diplomático Reserva Exclusiva 12 Dvanástka v názve tohto jedinečného rumu prezrádza, že ide o zmes rumov zrejúcich priemerne 12 rokov. Diplomático Reserva Exclusiva sa vyrába vo Venezuele a patrí k tomu najlepšiemu, čo sa na rumovom trhu nachádza. Destilácia rumu, ktorému všetci hovoríme jednoducho „Diplomático“, prebieha v starých medených destilačných zariadeniach. Vyznačuje sa tmavo-medenou farbou a arómou, v ktorej sa spája banánový koláč s vanilkovými tobolkami. Chutí ľahko po ríbezľovo-hrozienkovom pyré s odtieňmi karamelu, melasy, hnedého a čierneho korenia. Tento rum sa vychutnáva pomaly a dlho.

Pampero Aniversario Tmavojantárové Pampero Aniversario vzniklo pri oslave 25. výročia založenia spoločnosti Pampero v roku 1963. Táto jedinečná zmes najlepších Pampero rumov je považovaná za jeden z najcennejších rumov sveta a skutočný symbol Venezuely. Komplexný a bohatý rum sa vo svojej sviatočnej podobe predáva v koženom balení. Zdobí ho červená vosková pečať s odtlačkom cowboya. Tým sa tu hovorilo aj gaučovia (gauchos), alebo familiárne „pamperos“, čo je odkaz na juhoamerické úrodné stepy (las pampas), kde títo zdatní jazdci pásli dobytok. A čo viac od neho čakať? Blend rumov vo veku do 4 rokov, zrejúcich v dubových sudoch po sladkastej sherry vonia po škorici, vanilke, tabaku a koži. Pri pití na jazyku rozpoznáte chuť pečených jabĺk, karamelu, orechov a tabaku. Najlepšie chutí s kolou.

 

NAŠA PONUKA:

https://www.katalog.kon-rad.eu/products/search/zacapa

https://www.katalog.kon-rad.eu/products/search/diplomatico

https://www.katalog.kon-rad.eu/products/open/78299

Telefonické objednávky: 02/32 333 000 - 010.

SUPERMARKETY KON - RAD, Bratislava, Senec, Modra:

https://supermarketkonrad.sk/

 

 

 

 

Kontaktné informácie

E-maily

Nasledovné údaje sú v súlade s výpisom z Obchodného registra a môžu byť použité na účely vystavenia zmluvy, faktúr resp. ako poštová adresa spoločnosti. V prípade vystavenia zmluvy, uvádzajte len jedného z konateľov, sú oprávnení konať samostatne.

Názov: KON - RAD spol. s r.o.
Sídlo: Cesta na Senec 15725/24, 830 06 Bratislava
Konatelia: Doc. Ing. Pavol Konštiak, PhD.
Ing. Viera Konštiaková
Mgr. Veronika Konštiaková, PhD.
Ing. Mgr. Zuzana Konštiaková
IČO: 00 684 104
DIČ: 2020301195
IČ DPH: SK2020301195
IBAN: SK74 1100 0000 0026 2400 0104
SWIFT (BIC): TATRSKBX
Povolenie na distribúciu liehu: 520031000028
Zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel: s.r.o., vložka číslo: 98/B
Bankové spojenie: Tatrabanka, a.s., č.ú.: 2624000104/1100

Naše podstránky


Supermarket KON – RAD

Kde nás nájdete ?

Akceptujeme