Publikované 04. JÚNA 2020

K letu patrí S. PELLEGRINO

POZDRAV Z HĹBKY DOLOMITOV

 

Životodarná minerálna voda S.Pellegrino sa dostáva na stoly najprestížnejších reštaurácií po celom svete už desiatky rokov. Ochutnať tento dar, ktorý sa po celé dlhé roky rodí v údolí Val Brembana na severe Talianska, môže každý z nás i doma. Predstavujeme prírodnú minerálnu vodu z oblasti San Pellegrino Terme, v rozprávkovo malebnom Lombardsku.


 

Krištáľovo priezračná voda pochádza z hĺbky 400 m pod povrchom, kde je mineralizovaná kontaktom s vápencami a sopečnými horninami. Pramene sa nachádzajú na úpätí dolomitového masívu, ktorý je ich zbernou nádržou.

Odtiaľto voda presakuje do hĺbky viac ako 700 m a svoju cestu si razí pod zemou. V predhorí Álp nie je o podzemné bohatstvo núdza a tak voda, kým sa dostane na stôl k nám, na seba celé roky viaže živiny a minerály. Následne sa fľaškuje. 

Od roku 1961 je v prevádzke desať aktívnych stáčacích liniek, ktoré fungujú nepretržite 24 hodín denne.

 

ZAUJALA AJ MAJSTRA DA VINCI

Liečivá voda z oblasti pritiahla aj pozornosť majstra Leonarda Da Vinci, ktorý údajne navštívil mesto San Pellegrino v roku 1509, aby odobral vzorky a vodu preskúmal. K tejto vode napísal aj samostatné pojednanie. V 19. storočí začali vodu zo San Pellegrina odporúčať na liečbu obličkových chorôb, neskôr aj močových ciest. Postupne pribudol kúpeľný dom a zariadenia na liečbu. V priebehu rokov sa oblasť dostala do povedomia a v roku 1900 sa San Pellegrino Terme stalo rekreačným strediskom s termálnymi kúpeľmi, kasínami a hotelom. Začiatkom 20. storočia sa už voda predávala v Káhire, Šanghaji, Kalkate, Sydney aj na americkej pôde.

 

NIELEN KVANTITA, ALE AJ KVALITA

Voda je pravidelne kontrolovaná a spĺňa vysoké kritériá hodnotenia. Obsahuje organické aj anorganické látky, ktoré blahodarne pôsobia na organizmus. Rovnako ako vo víne sa zrkadlí jeho terroir, aj kvalita a obsah minerálnej vody závisia od zdroja a jeho povahy, prostredia, cez ktoré sa drala na povrch. Kontakt s horninami jej dodáva vápnik, horčík a minerálne soli. Voda z prameňa nie je prirodzene sýtená, oxid uhličitý sa do nej dodáva dodatočne, počas fľaškovania. Práve pridaný CO2 je nositeľom kyslosti s mierne horkými tónmi. Plyn začali do vody pridávať začiatkom 20. storočia, aby sa tak zabránilo rastu a rozmnožovaniu baktérií.

 

BUBLINKY, KTORÉ VYTRVAJÚ

S.Pellegrino je svieža a jej stredne veľké bublinky na jazyku pretrvajú naozaj dlho. S podnebím sa pohrajú a zanechajú na ňom hebký pocit. Chuť tejto minerálky je mierne vyvážená a výborne hasí smäd. Ak si ju vyberiete k chutnému jedlu, zneutralizuje chuť podsaditého vína.

 

PET AJ SKLO

Fľaše S.Pelelgrino sú štýlové a nezameniteľné. Verzia PET s obsahom 500 a 1000 ml vznikla vo "Vichy" tvare, čo zaručuje, že koncový zákazník si ju nemôže pomýliť. Menšie verzie - 250 a 750 ml sa predávajú aj v ekologickom, sklenenom prevedení. Tieto sa výborne hodia do reštauračných zariadení, či na cesty.

https://www.katalog.kon-rad.eu/products/search/s.pellegrino

 

Objednávky aj telefonicky: 02/32 333 000 - 010.

 

 

Kontaktné informácie

E-maily

Nasledovné údaje sú v súlade s výpisom z Obchodného registra a môžu byť použité na účely vystavenia zmluvy, faktúr resp. ako poštová adresa spoločnosti. V prípade vystavenia zmluvy, uvádzajte len jedného z konateľov, sú oprávnení konať samostatne.

Názov: KON - RAD spol. s r.o.
Sídlo: Cesta na Senec 15725/24, 830 06 Bratislava
Konatelia: Doc. Ing. Pavol Konštiak, PhD.
Ing. Viera Konštiaková
Mgr. Veronika Konštiaková, PhD.
Ing. Mgr. Zuzana Konštiaková
IČO: 00 684 104
DIČ: 2020301195
IČ DPH: SK2020301195
IBAN: SK74 1100 0000 0026 2400 0104
SWIFT (BIC): TATRSKBX
Povolenie na distribúciu liehu: 520031000028
Zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel: s.r.o., vložka číslo: 98/B
Bankové spojenie: Tatrabanka, a.s., č.ú.: 2624000104/1100

Naše podstránky


Supermarket KON – RAD

Kde nás nájdete ?

Akceptujeme