LAURENT-PERRIER, takmer dokonalé CHAMPAGNE

Publikované 19. JÚNA 2020

LAURENT-PERRIER, takmer dokonalé CHAMPAGNE

Skutočné šampanské je ako pravé perly. Krásny, nenapodobiteľný originál.

 

Dom LAURENT-PERRIER založil v roku 1812 André Michel Pierlot v obci Tours-sur-Marne, ktorá sa nachádza v regióne Champagne-Ardenne severovýchodne od Paríža. Názov Veuve LAURENT-PERRIER vznikol spojením dvoch priezvisk pri expanzii podniku, ktorej dala zelenú pani Mathilde Emilie Perrierová, vdova po Eugènovi Laurentovi. Spoločnosť neskôr v roku 1925 zdedila ich dcéra Eugénie Hortense Laurentová. Prešlo necelých 15 rokov a predala ju ďalšej podnikavej dáme - Marie-Louise Lanson de Nonancourt.

Písal sa rok 1939 a nad Európou sa kopili vojnové mračná. Zatiaľ, čo muži išli na front, ženy ostali doma, starajúc sa o deti. Mnohé pracovali vo fabrikách, alebo prevzali povinnosti svojich manželov na poliach, statkoch a v rodinných firmách. Tak dopadla aj Marie-Louise Lanson de Nonancourt, ktorej synovia Maurice a Bernard sa pripojili k francúzskemu odboju. Z vojny sa však vrátil len Bernard de Nonancourt.

Po návrate Bernardova matka trvala na tom, že musí podstúpiť učňovskú prípravu, aby plne porozumel danému podniku. Vyučil za vinára. Zvládnuť musel teóriu aj prax – poznať vinohrad, jeho zákonitosti, kolobeh života v ňom. Do detailov musel ovládať povinnosti vinohradníka, vinára aj manažéra. V októbri 1948, vo veku 28 rokov, bol vymenovaný za predsedu a výkonného riaditeľa Laurent-Perrier. Bol jedným z mála majiteľov domu so šampanským, ktorý ovládal všetky práce svojich zamestnancov. V tom čase mala firma asi 20 zamestnancov a vyprodukovala približne 80 000 fliaš šampanského ročne. Bernard de Nonancourt vniesol do podnikania dynamický impulz. Zameraný na inovácie, pevne spojený s tradíciami šampanského a s kvalitou, nadviazal na komerčnú kultúru Laurent-Perrier a vytvoril renomovanú značku s radom jedinečných šampanských. 

Výnimočnosť Bernarda de Nonancourt spočívala v jeho vášni pre šampanské. V kombinácii s úctou a rešpektom k tradičným hodnotám, inšpiroval všetkých naokolo. Svoju kreativitu a odvahu dokonale pretavil do práce nielen s hroznom, ale aj ľuďmi a veril v inovácie.  Vďaka nim spravil zo značky LAURENT-PERRIER symbol sviežosti, ľahkosti a elegancie. Vznikla tak kolekcia jedinečných šampanských, ktoré sa dnes vyvážajú do viac ako 160 krajín sveta.

Úspech Laurent-Perrier poháňala aj energia jeho vlastnej rodiny. Bernard zomrel 29. októbra 2010, ale jeho sláva a brilantnosť v podobe svetovej značky ostáva žiť ďalej. Na vinárstvo Laurent-Perrier dohliadajú v súčasnosti jeho dve dcéry Alexandra Pereyre de Nonancourt a Stéphanie Meneux de Nonancourt. Ich úsilie sa teraz zameriava na udržiavanie jeho náročných štandardov a elegancie a na zachovanie nezávislosti domu pri presadzovaní epikurejskej vízie značky.

Z ponuky LAURENT-PERRIER si u nás môžete vybrať La Cuvée Rosé Brut, Grand Siécle, Grand Siécle Magnum, Ultra Brut, La Cuvée Brut, La Cuvée, Harmony, špeciálnu edíciu La Cuvée Rosé Brut Zebra a Brut Millesime 2008. Mnohé z nich v elegantných darčekových baleniach, či s priloženými elegantnými pohármi.

 

 

Z PRODUKCIE LAURENT-PERRIER

LAURENT-PERRIER La Cuvée reprezentuje najčistejšiu hroznovú šťavu. Toto šampanské je jemné, svieže a štýlové. V našej ponuke ho objavíte aj vo viacerých variantoch darčekových balení. Všetky si ale zachovávajú jedno spoločné – veľký podiel príjemného Chardonnay.

Vďaka nemu sa darí vyrábať aj nezabudnuteľné LAURENT-PERRIER La Cuvée Brut (brut = tvrdé) - šampanské s výbornou jemnosťou a krásnou sviežosťou, ktorú získava dlhým zrením v pivniciach.

A potom tu je LAURENT-PERRIER La Cuvée Ultra Brut – pionier v kategórii Brut Nature (= prírodné tvrdé), kde nie je miesto pre žiadny pridaný cukor. Aj preto dostalo toto šampanské prezývku „veľké víno bez cukru“ (Grand Vin sans sucre). S jeho výrobou začali v roku 1981 a je skutočným dôkazom o obrovskom know-how značky LAURENT-PERRIER.

LAURENT-PERRIER Grand Siécle prichádza zahalené do ťažkej elegancie, ktorá je dielom majstra sklára zo 17. storočia. V tom čase vládol Francúzsku márnotratný Ľudovít XIV., prezývaný pre svoje maniere aj kráľ Slnko. Obdobie jeho vlády vstúpilo do dejín ako čas vrcholiaceho kráľovského absolutizmu, baroka, rozpínajúcej sa francúzskej zahraničnej politiky, ale aj čas zrodu vychýrenej francúzskej kuchyne, nových vín a prvého šampanského.

 

 

LAURENT-PERRIER Grand Siécle predstavil v roku 1959 Bernard de Nonancourt. Tento lahodný nápoj stelesňuje veľké zručnosti miešania šampanského. Aj preto dostalo prezývku „vyvážené víno“. Jeho úspech tkvie v správne prepojených odrodách z tých najlepších zberov. Zo 45% ho tvorí Pinot Noir (Rulandské modré) a z 55% Chardonnay. Zreje minimálne sedem rokov. Odporúčame ho k morským plodom, rybám ako sú morský vlk či kambala a hydine s hľuzovkou, alebo k teľaciemu naprírodno.

 

LAURENT-PERRIER Harmony Pozornosť a záujem spotrebiteľov sa začal v posledných rokoch upierať skôr k suchým vínam, no mnohí milovníci šampanského stále preferujú sladkosť šampanských, aké dominovali v minulosti. Išlo najmä o tzv. „demi sec“, teda polosuché šampanské. LAURENT-PERRIER Harmony je práve také - delikátne, okrúhle, polosuché víno, výborne vyvážené vďaka veľkému podielu Chardonnay.

 

 

LAURENT-PERRIER Cuvée Rosé Brut má výrazný buket. Ochutnať ho je zážitok, keďže ide o jedno z mála ružových šampanských, vyrábaných metódou, pri ktorej sa využívajú červené šupky odrôd hrozna s bielou dužinou - Pinot Noir. Vínu to dodáva ružovú farbu a zároveň neobyčajnú hĺbku a sviežosť. Toto príťažlivé víno sa zviditeľnilo aj svojou špeciálnou edíciou. Neprehliadnuteľnou ju robí výrazné balenie - v kovovom obale so vzorom Zebra.

 

LAURENT-PERRIER Brut Millesime 2008 je ľahké, kvetinové šampanské s podielom 50% Chardonnay, 30% Pinot Noir a 20%  Pinot Meunier. Charakterizuje ho elegantná aróma grapefruitu a bieleho ovocia. Na podnebí je živé, s pretrvávajúcou hĺbkou a sviežosťou a v závere s tónmi pomaranča a citrónu.

 

Viac informácií o produktoch nájdete na https://www.katalog.kon-rad.eu/products/search/laurent%20perrier

Telefonické objednávky: 02/32 333 000 - 010.

 

V predaji:

Supermarket KON - RAD Bratislava, Cesta na Senec

Supermarket KON - RAD Senec, Fučíkova 8

Supermerket KON - RAD Modra, OC KOCKA, Dukelská 40

Otváracie hodiny

www.supermarketkonrad.sk

Bratislava

Cesta na Senec 15725/24
830 06 Bratislava
supermarket@kon-rad.sk

Otváracie hodiny:
Pondelok – Nedeľa7:00 – 20:00

Senec

Fučíkova 4240/8
903 01 Senec
supermarket.senec@kon-rad.sk

Otváracie hodiny:
Pondelok – Nedeľa7:00 – 20:00

Modra

OC KOCKA, Dukelská 40
900 01 Modra
supermarket.modra@kon-rad.sk

Otváracie hodiny:
Pondelok – Piatok6:00 – 19:00
Sobota7:00 – 18:00
Nedeľa8:00 - 14:00

 

Možný je aj osobný osobný odber v CASH&CARRY KON - RAD, Cesta na Senec, Bratislava

Otváracie hodiny


SKLAD ZLATÉ PIESKY
Pondelok – Štvrtok7:00 – 16:30
Piatok7:00 – 18:00
Sobota7:00 – 12:00
NedeľaZatvorené

 

 

Otváracie hodiny

SKLAD ZLATÉ PIESKY

Pondelok – Štvrtok7:00 – 16:30
Piatok7:00 – 18:00
Sobota7:00 – 12:00
NedeľaZatvorené

Kontaktné informácie

Nasledovné údaje sú v súlade s výpisom z Obchodného registra a môžu byť použité na účely vystavenia zmluvy, faktúr resp. ako poštová adresa spoločnosti. V prípade vystavenia zmluvy, uvádzajte len jedného z konateľov, sú oprávnení konať samostatne.

 • Názov:
  KON - RAD spol. s r.o.
 • Sídlo:
  Cesta na Senec 15725/24, 830 06 Bratislava
 • Konatel:
  Mgr. František Paller
 • IČO:
  00 684 104
 • DIČ:
  2020301195
 • IČ DPH:
  SK2020301195
 • IBAN:
  SK74 1100 0000 0026 2400 0104
 • SWIFT (BIC):
  TATRSKBX
 • Povolenie na distribúciu liehu:
  520031000028
 • Zapísaná v Obchodnom registri Mestského súdu
  Bratislava III, oddiel: s.r.o., vložka číslo: 98/B
 • Bankové spojenie:
  Tatrabanka, a.s., č.ú.: 2624000104/1100

E-maily

9 adries

Objednávky callcentrum

02/32 333 000 - 010

Supermarket KON – RAD

Naša podstránka

SUPERMARKET KON-RAD
Kvalitné potraviny v Bratislave.
Powerking

Naša podstránka

Powerking
Energetický nápoj, ktorý ťa naštartuje.
Zdravo

Naša podstránka

Zdravo
Zdravošťavy 100% ovocné a zeleninové šťavy.
Lyreco.sk - kancelárske potreby, čistiace a ochranné pomôcky do 24 hodín

Náš partner

Lyreco CE, SE
Distribútor produktov a služieb určených pre pracoviská.

Ste pripravení začať?

Vytvorte si účet.