Kto stál a stojí v „ prvej línii “

Publikované 20. AUGUSTA 2020

Kto stál a stojí v „ prvej línii “

„Prvá línia“ bola vždy spájaná s bojom, kde hrozilo bezprostredne nebezpečenstvo a aj smrť. Bolo treba odvahu, zanietenosť, pocit zodpovednosti a odhodlanosť urobiť niečo dobré a veľké pre druhých. Koronavírus  - niečo nečakané, s čím nik z nás nepočítal, niečo nepredstaviteľné v modernom 21. storočí, plnom  laboratórií, vedcov, letov na Mars a Mesiac. Napriek tomu to prišlo ako prvá z „morových rán“ v Egypte. Ani čierny mor a španielská chrípka, na ktoré zomreli milióny ľudí, nemali tak fatálny dopad ako dnes na rozvinutú modernú ekonomiku sveta.

Je tu však otázka, ktorá aktuálne rezonuje na malom Slovensku: „Kto stál v prvej línii?“ Samozrejme sú to lekári a sestry, ktorí neboli dostatočne pripravení technicky na vlastnú ochranu, proti možnosti vlastného nakazenia. Štát sa snažil zabezpečiť za akúkoľvek cenu ich ochranu: obleky, rúška, rukavice, vojaci stáli pred nemocnicami a preto súhlasím, že im za to patrí  vďaka nás všetkých, aj finančná odmena.

Boli zatvorené školy, reštaurácie, nákupné centrá, hotely, nekonali sa kultúrne, športové a spoločenské podujatia. Celý obchod zamrzol, okrem obchodu s potravinami. Nestáli „v prvej línii“ predavačky, pokladníčky v predajniach, kde prevádzkovatelia nemali odkiaľ získať rukavice, rúška a iné ochranné prostriedky? Museli však mať za každú cenu otvorené a čeliť nátlaku stovkám a tisícom nervóznych, možno chorých zákazníkov, ktorí si robili „vojenské zásoby“? Nezaslúžia si títo pochvalu a medailu za statočnosť, že stáli v „prvej línii“ , odmenu aj finančnú od štátu?

Kde je spravodlivosť? Kde je porovnanie s nemocnicami chránenými vojakmi a obchodmi s potravinami plnými nervóznych zákazníkov, ktorí z pudu sebazáchrany pozerali len na seba. Vzdávam hold a úcte všetkým pracovníkom v obchode s potravinami, ktorí denne chodili do práce do „prvej línie“ a zabezpečovali zásobovanie obyvateľstva, bez ohľadu na vlastné nebezpečie.  

 

Doc. Ing. Pavol Konštiak, PhD., generálny riaditeľ KON – RAD spol. s.r.o.

Otváracie hodiny

SKLAD ZLATÉ PIESKY

Pondelok – Štvrtok7:00 – 16:30
Piatok7:00 – 18:00
Sobota7:00 – 12:00
NedeľaZatvorené

Kontaktné informácie

Nasledovné údaje sú v súlade s výpisom z Obchodného registra a môžu byť použité na účely vystavenia zmluvy, faktúr resp. ako poštová adresa spoločnosti. V prípade vystavenia zmluvy, uvádzajte len jedného z konateľov, sú oprávnení konať samostatne.

 • Názov:
  KON - RAD spol. s r.o.
 • Sídlo:
  Cesta na Senec 15725/24, 830 06 Bratislava
 • Konatel:
  Mgr. František Paller
 • IČO:
  00 684 104
 • DIČ:
  2020301195
 • IČ DPH:
  SK2020301195
 • IBAN:
  SK74 1100 0000 0026 2400 0104
 • SWIFT (BIC):
  TATRSKBX
 • Povolenie na distribúciu liehu:
  520031000028
 • Zapísaná v Obchodnom registri Mestského súdu
  Bratislava III, oddiel: s.r.o., vložka číslo: 98/B
 • Bankové spojenie:
  Tatrabanka, a.s., č.ú.: 2624000104/1100

E-maily

9 adries

Objednávky callcentrum

02/32 333 000 - 010

Supermarket KON – RAD

Naša podstránka

SUPERMARKET KON-RAD
Kvalitné potraviny v Bratislave.
Powerking

Naša podstránka

Powerking
Energetický nápoj, ktorý ťa naštartuje.
Zdravo

Naša podstránka

Zdravo
Zdravošťavy 100% ovocné a zeleninové šťavy.
Lyreco.sk - kancelárske potreby, čistiace a ochranné pomôcky do 24 hodín

Náš partner

Lyreco CE, SE
Distribútor produktov a služieb určených pre pracoviská.

Ste pripravení začať?

Vytvorte si účet.