BlogNovinky

CAUVIN, oleje znalcov…

Cauvin oleje
Stáva sa vám, že stojíte v obchode pred regálom s olejmi a premýšľate, načo sa používajú tie menej bežné – netradičné oleje a ich príchute? Repkový, slnečnicový a olivový olej majú v našich kuchyniach už niekoľko rokov svoje stabilné miesto, na čo však potom slúžia tie ostatné? Ako chutí a kedy sa pri varení pridáva sezamový, tekvicový, ľanový, sójový alebo kokosový olej?
V rámci produktovej rady značky Cauvin nájdete široký výber typov a príchutí. Stačí sa rozhodnúť, za akým účelom chcem vlastne olej použiť a potom mi už nič nebráni v nákupoch.
 
Oleje ako vynikajúca prísada na ochutenie jedál

Oleje tekvicový, z vlašských orechov, mandľový a z lieskových orechov
100% olej z tekvicových jadierok bohatý na omega-6 mastné kyseliny vhodný pri liečbe zápalov močových ciest a problémov s prostatou. Má ovocnú, jemne sladkú chuť, hodí sa na zapekané zeleninové jedlá.

100% olej z vlašských orechov bohatý na omega-3 mastné kyseliny, účinný pri znižovaní krvného tlaku. Gurmánsky olej, znalcami oceňovaný pre autentickú chuť.

100% mandľový olej bohatý na omega-9 mastné kyseliny. Zachováva si chuť aj pri vyšších teplotách. Výborne dopĺňa chuť jadrového ovocia, vhodný ako prísada do ovocných koláčov. Odporúča sa pridať pár kvapiek na husaciu alebo kačaciu pečeň pred ich servírovaním.

100% olej z lieskových orechov bohatý na omega-9 mastné kyseliny, prispieva k prevencii kardio-vaskulárnych ochorení. V kombinácii s jemným octom alebo citrónovou šťavou je vhodný na dochutenie šalátov, zeleninových pokrmov a rýb.


100% olej z pistáciových jadierok bohatý na vitamín E, nápomocný pri liečbe cukrovky. Je ideálny na ochutenie šalátov z červenej repy a pri príprave ovocných dezertov.

100% olej z hroznových jadierok bohatý na omega-6 mastné kyseliny, pri znižovaní cholesterolu. Odporúča sa do marinád.

100% avokádový olej bohatý na vitamíny E a A, zvyšuje hladinu kolagénu a chráni bunkové membrány. Používa sa do marinád a octových zálievok, má ovocnú vôňu a chuť, je vhodný na stredomorské pokrmy.

Olej z pistáciových oregov, z hroznových jadierok a avokádový olej

 

Čím šetrnejšia technológia bola použitá, tým je v oleji viac zachovaných prírodných zložiek, ktoré prospievajú zdraviu:

  • nenasýtené mastné kyseliny – pre srdcovocievny systém
  • vitamín E – prírodný antioxidant
  • polyfenoly – kontrolujú hladinu cholesterolu a predchádzajú tvorbe krvných zrazenín
  • prírodné aromatické látky

BIO OLEJE

100% ľanový olej BIO bohatý na omega-3 mastné kyseliny. Ako liek sa odporúča užívať ho 2x denne za jednu polievkovú lyžicu, je vhodné zmiešať ho s tvarohom, jogurtom alebo inými mliečnymi produktami.

100% arganový olej BIO vyrobený lisovaním za studena z endemického orecha pochádzajúceho z maroka, bohatý na vitamín E. Pomáha pri zvyšovaní obranyschopnosti organizmu. Charakteristická orechová chuť je vhodná na ryby, mäso a grilovanú zeleninu.

99% extra panenský olivový olej BIO, s hľuzovkou, s prírodnou arómou, bohatý na omega-9 mastné kyseliny.

99,5% extra panenský olivový olej BIO, s citrónom, s prírodnou arómou vhodný na prípravu majonéz, marinád a zálievok na šaláty.

100% olej zo sezamových semienok BIO, bohatý na antioxidanty, posilňuje imunitný systém a znižuje únavu. Používa sa na dochutenie všetkých druhov šalátov, ale aj na ryby.

Chcem získať recepty na vynikajúce Cauvin šaláty


 
Cauvin oleje do šalátov
Foto: FREEPIK, Cauvin, Tatiana Kušnírová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *