BOTANICAL´s Premium London Dry Gin

Publikované 13. SEPTEMBRA 2022

BOTANICAL´s Premium London Dry Gin

Vyrobiť správny gin, to je ale celá veda! Len bylinky či borievky nestačia. Práve preto GIN BOTANICAL´S Premium London Dry obsahuje borievku, prenikavý koriander, jalovec, osviežujúci citrónový kvet a grep, aromatickú pomarančovú kôru a škoricu. Obdarúvajú ho svojimi chuťami a vôňami, žiadne umelé zložky, farbivá či arómy netreba.

GIN BOTANICAL´S Premium London Dry vzniká opakovanou destiláciou neutrálneho obilného destilátu obohateného pomocou techniky macerácie spolu štrnástich rastlín a bylín, pre ktoré majú liehovarníci názov "botanicals". Tento majstrovský gin sa rodí neďaleko anglického Birminghamu v Liehovare Langley.

Majster Stiller, ktorý vyvinul recept The Botanical, pridal prekvapivú zložku, ktorá doplnila receptúru dokonalého London Dry Gin. Túto ingredienciu pozná iba on a je to vrúcne strážené tajomstvo. Avšak, bežní smrteľníci vedia, že Gin obsahuje éterické oleje, ktoré treba najprv starostlivo navážiť a spolu so zmesou etanolu a vody vložiť do destilačnej nádoby. Vznikne tak koncentrát s obsahom 78% až 82% alkoholu, ktorý sa následne zmieša s neutrálnym alkoholom a máme tu vysoko pevný gin. Ten sa redukuje vodou a vzniká vysoko kvalitný 42,5%-ný London Dry Gin. Chuť ginu je mimoriadne vyvážená s jemnými citrusovými tónmi a ľahkou ovocnou pikantnosťou.

Prajeme vám príjemný zážitok z tohto ginu. Nazdravie!

CITRÓNOVÝ KVET

V receptúre Botanical gin sa pri príprave používajú čerstvé citrónové kvety, nedávno otvorené a bez zožltnutia, ktoré dodávajú esenciu receptúry a dodávajú kvetinový nádych.

CASSIA ŠKORICA

Odroda škorice Cassia pochádza pôvodne z Číny. Tento variant škorice je extrahovaný z vnútornej kôry stromu rodu Cinnamomum. Jeho charakteristická vôňa a chuť dodáva The Botanical's ginu  jedinečný korenistý nádych škorice.

KOREŇ ANGELIKY

Koreň angeliky poskytuje balzamovú vôňu pripomínajúcu aníz s korenistým nádychom. Táto aróma priľne k zvyšku vôní a chutí poskytnutých inými rastlinnými látkami počas spracovania Botanical's ginu.

JALOVEC BOBULE

Borievka je jednou z hlavných ingrediencií používaných na vylúhovanie ginu, ktorý vďaka svojej výraznej aróme dodáva receptúre The Botanical ten charakteristický korenistý nádych London Dry Gins.

KOREŇ SLADKEHO DRIEVKA

Koreň sladkého drievka pochádza z rastliny „Glycyrrhiza glabra“, ktorá pochádza zo severnej Afriky. Pre svoju charakteristickú sladkú chuť je jednou z najpoužívanejších ingrediencií pri výrobe ginov a nesmel chýbať v londýnskom Dry Gin od The Botanical.

POMARANČOVÝ KVET

Receptúra ​​Botanical využíva pri príprave čerstvé, nedávno otvorené, nežltnúce kvety, ktoré dodávajú receptúre svoju esenciu a dodávajú kvetinový nádych.

GRAPEFRUITOVÁ KOŽKA

Grapefruitová šupka dodáva citrusovú a tropickú chuť. Posilňuje tiež imunitný systém, pôsobí protizápalovo, čistí toxíny a zlepšuje trávenie. Takáto ingrediencia nemohla chýbať v recepte na The Botanical's London Dry Gin.

IRIS KVET KOREŇ

Kosatec germánsky (Iridaceae) je rastlina pochádzajúca zo Stredomoria. Vďaka svojej podmanivej aróme prináša tento kvet do receptúry The Botanical výrazné kvetinové tóny.

ŠKORICE KÔRA

Cejlónska škorica (Cinnamomum verum), pôvodne pochádza zo Srí Lanky. Cejlónska škorica má sladkú, ľahkú a kvetinovú vôňu, pričom jej chuť sa stáva intenzívnou a drevitou.

SEMIENKA CILANTRA

Semená koriandra sú jednou z najklasickejších ingrediencií v receptoch London Dry Gin, ich charakteristická a výrazná aróma pridáva ten nádych do súboru vôní a chutí London Dry Gin od The Botanical.

CITRÓNOVÁ KÔRA

Sušená citrónová kôra je ďalšou klasickou ingredienciou v recepte London Dry Gin. Citrusové a ovocné arómy, ktoré prinášajú The Botanical, vyvažujú zvyšok korenistých aróm a dodávajú mu svieži, citrusový a odvážny nádych.

MUŠKÁTOVÝ ORIEŠOK

Muškátový oriešok je korenie pochádzajúce z Indonézie. Pre svoju intenzívnu vôňu sa používa v gastronómii a pri výrobe ginov. Charakteristická ingrediencia, ktorá nemohla chýbať v recepte na The Botanical's London Dry Gin.

TAJNÁ ZLOŽKA

Majster Stiller, ktorý vyvinul recept The Botanical, pridal prekvapivú zložku, ktorá doplnila receptúru dokonalého London Dry Gin. Túto ingredienciu pozná iba on a je to vrúcne strážené tajomstvo.

 

Otváracie hodiny

SKLAD ZLATÉ PIESKY

Pondelok – Štvrtok7:00 – 16:30
Piatok7:00 – 18:00
Sobota7:00 – 12:00
NedeľaZatvorené

Kontaktné informácie

Nasledovné údaje sú v súlade s výpisom z Obchodného registra a môžu byť použité na účely vystavenia zmluvy, faktúr resp. ako poštová adresa spoločnosti. V prípade vystavenia zmluvy, uvádzajte len jedného z konateľov, sú oprávnení konať samostatne.

 • Názov:
  KON - RAD spol. s r.o.
 • Sídlo:
  Cesta na Senec 15725/24, 830 06 Bratislava
 • Konatel:
  Mgr. František Paller
 • IČO:
  00 684 104
 • DIČ:
  2020301195
 • IČ DPH:
  SK2020301195
 • IBAN:
  SK74 1100 0000 0026 2400 0104
 • SWIFT (BIC):
  TATRSKBX
 • Povolenie na distribúciu liehu:
  520031000028
 • Zapísaná v Obchodnom registri Mestského súdu
  Bratislava III, oddiel: s.r.o., vložka číslo: 98/B
 • Bankové spojenie:
  Tatrabanka, a.s., č.ú.: 2624000104/1100

E-maily

9 adries

Objednávky callcentrum

02/32 333 000 - 010

Supermarket KON – RAD

Naša podstránka

SUPERMARKET KON-RAD
Kvalitné potraviny v Bratislave.
Powerking

Naša podstránka

Powerking
Energetický nápoj, ktorý ťa naštartuje.
Zdravo

Naša podstránka

Zdravo
Zdravošťavy 100% ovocné a zeleninové šťavy.
Lyreco.sk - kancelárske potreby, čistiace a ochranné pomôcky do 24 hodín

Náš partner

Lyreco CE, SE
Distribútor produktov a služieb určených pre pracoviská.

Ste pripravení začať?

Vytvorte si účet.