← Späť
Publikované 20. OKTÓBRA 2020

Blíži sa veľký sviatok Beaujolais Nouveau

 

Už 19. novembra sa v mestách po celom svete objavia plagáty s nápisom

"Le Beaujolais Nouveau est arrivé!"

 

Každý rok, vždy tretí štvrtok v novembri, presne minútu po polnoci začína svoju púť nové Beaujolais. Milióny fľašiek, debničiek i celých paliet z dediniek i miest tohto regiónu smerujú spiacim Francúzskom do Paríža, aby odtiaľ vyrazilo na svoju púť do celého sveta.

Začína sa jeden z najväčších a najbujarejších vinárskych sviatkov tejto planéty. „Le Beaujolais Nouveau est arrivé!“, hlásajú ráno letáky a transparenty v každom meste. O tomto čase je už 65 miliónov fliaš, skoro polovička ročnej produkcie regiónu Beaujolais, na konci svojej cesty k zákazníkom.
 Beaujolais Nouveau - mladé červené víno pochádzajúce z Francúzska z regiónu Beaujolais, ktorý zahŕňa 12 menších častí (Apelácií). Nie je určené na archiváciu, ale naopak na rýchlu  spotrebu. Produkuje sa i veľmi zriedkavé biele Beaujolais (z odrody Chardonnay), avšak jeho množstvo nedosahuje ani 1 % celkovej produkcie.

A ono je to naozaj úžasné, ak si pri poháriku tohto vínka uvedomíte, že len pred pár týždňami bolo ešte strapcom na slnkom zaliatych stráňach Francúzska.

Fenomén Beaujolais Nouveau začal ako regionálny zvyk v kaviarničkách, bistrách, hostincoch a reštauráciách v regióne Beaujolais a Lyons vo Francúzsku. Rok čo rok sa však rozrastal a naberal na význame. Stále väčšie a väčšie množstvá mladého vína boli predkladané dychtivým a nedočkavým konzumentom.

Strapce červených odrôd sú totiž lisované veľmi skoro, už po troch dňoch státia (surovina na bežné červené vína stojí v kadiach nezriedka aj 2 týždne). To spôsobuje, že v tomto víne sa nenachádzajú niektoré látky normálne obsiahnuté v červených vínach.

Proces zanecháva víno veľmi ľahké a plné ovocných tónov. Hovorí sa, že Beaujolais by sa nemalo piť malými, ale plnými dúškami.

Ale to naozajstné čaro Beaujolais spočíva v poznaní, že presne to čo vy ,robia v danej chvíli milióny ľudí na celej Zemi. Tá istá oslava sa koná v tisíckach kaviarní, vinární a reštaurácií celého sveta. Takže, 19. novembra NA ZDRAVIE!

Skladom od 10.novembra 2020 v KON - RAD.

  

Kontaktné informácie

E-maily

Nasledovné údaje sú v súlade s výpisom z Obchodného registra a môžu byť použité na účely vystavenia zmluvy, faktúr resp. ako poštová adresa spoločnosti. V prípade vystavenia zmluvy, uvádzajte len jedného z konateľov, sú oprávnení konať samostatne.

Názov: KON - RAD spol. s r.o.
Sídlo: Cesta na Senec 15725/24, 830 06 Bratislava
Konatelia: Doc. Ing. Pavol Konštiak, PhD.
Mgr. Veronika Konštiaková, PhD.
Ing. Mgr. Zuzana Konštiaková
IČO: 00 684 104
DIČ: 2020301195
IČ DPH: SK2020301195
IBAN: SK74 1100 0000 0026 2400 0104
SWIFT (BIC): TATRSKBX
Povolenie na distribúciu liehu: 520031000028
Zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel: s.r.o., vložka číslo: 98/B
Bankové spojenie: Tatrabanka, a.s., č.ú.: 2624000104/1100

Naše podstránky


Supermarket KON – RAD
Powerking
Mr.Brown Coffee
Zdravo

Kde nás nájdete ?

Daybyme

Akceptujeme


Akceptujeme stravné lístky